pieniądze waluta

Na rocznicę prezent czy wyjazd? – oto jest pytanie.

Rocznica to dzień, w którym chcemy szczególnie celebrować naszą miłość. Co więc podarować, aby zaskoczyć partnera? Poszukiwanie prezentu może być przyjemnością albo utrapieniem. Wszystko zależy jednak od naszego nastawienia, okoliczności i… głębokości portfela. Podpowiadamy kilka klasycznych oraz spektakularnych rozwiązań.

Na pierwszym miejscu są oczywiście kwiaty, perfumy i biżuteria. Ta klasyka ucieszy każdą partnerkę, która nie oczekuje czegoś wielkiego. Może nie są to prezenty oryginalne i wyszukane, ale potrafią uszczęśliwić i są „bezpieczne”. Nie wywołają skrajnych emocji ani niemiłego zaskoczenia u osób, które tego po prostu nie lubią. Są uniwersalne. Do takich podarunków zalicza się także: skórzany portfel, torebka, zegarek, spinki do mankietów, krawat czy karta walutowa.

Jeśli jednak chcemy spędzić ten dzień wyjątkowo i celebrować czas we dwoje, warto pomyśleć o kolacji w restauracji, kinie czy wyjściu do teatru. Być może jednak stwierdzimy, ze prezent ma być spektakularny. Jeśli nasz partner lubi adrenalinę, możemy zainwestować w voucher na jazdę samochodem terenowym, na strzelnicę, skok ze spadochronu lub lot balonem, paralotnią itd. To może być ciekawy pomysł, jednak trzeba wziąć pod uwagę preferencje partnera i jego zainteresowania. Mimo, że jest to zapewne niezapomniane przeżycie nie każdemu musi odpowiadać. A przecież prezent ma być przyjemnością, a nie przykrą traumą na całe życie.

Alternatywą dla klasycznego prezentu i pełnego akcji zdarzenia, jest SPA dla dwojga lub wyjazd na romantyczny weekend. Te opcje powinny cieszyć każdego. I wcale nie potrzebujemy wydawać na nie majątku.

Pobyt w SPA zadba o ciało i umysł. Obecnie w ofercie znajdują się zabiegi dla dwojga, gdzie w odpowiedniej atmosferze para przeżywa chwile relaksu i przyjemności, celebrując wspólny czas.

Atmosfera wyjazdu we dwoje zależy od tego, jakie miejsce wybierzemy i jakich atrakcji potrzebujemy. Niezależnie czy będziemy romantycznie spacerować nad morzem czy wspinać sie po górach, taki wypoczynek  pozwoli nacieszyć się sobą z dala od problemów i innych ludzi.

Jak widać pomysłów na prezent nie brakuje. Wystarczy się chwilę zastanowić, a decydując o niespodziance warto wziąć pod uwagę aktualne potrzeby partnera i swoje.

To tyle podpowiedzi, wybór należy do Ciebie.

Profesor Leokadia Slamec

Profesor UJ od kilkunastu lat pracująca jako diler walutowy.